Села ќе го продолжи лекувањето надвор од државата

Според секретарот на партијата „Алијанса за Албанците“,  Арбен Таравари, лидерот на партијата Зијадин Села се очекува да отпатува надвор од Македонија на дополнителни анализи и најверојатно ќе остане таму одреден период се до негово конечно опоравување.

Според Тарававри состојбата на пратеникот Села е стабилна, но сепак потребни се уште некои дополнителни анализи окулу неговата здравствена состојба и мали интервенци до целосно опоравување и враќање на политичката сцена, напиша на својот фејсбук статус Арбен Таравари.З.М

Превземено од: Макфакс

Додади коментар

Би те интересирало и

Се очекува летово да се пушти во употреба новиот водовод во Тетово, кој се гради повеќе од една деценија

При крај е изградбата на филтер станицата од новиот тетовски водовод, кој според одговорните од ...

Најмладиот планинар во земјава Ване Бошев, викендов го освои Олимп

Најмладиот планинар во земјава Ване Бошев, викендов го освои Олимп.Првите чекори во планинарењето на Ване ...

Close