Села ќе го продолжи лекувањето надвор од државата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Села ќе го продолжи лекувањето надвор од државата

Според секретарот на партијата „Алијанса за Албанците“,  Арбен Таравари, лидерот на партијата Зијадин Села се очекува да отпатува надвор од Македонија на дополнителни анализи и најверојатно ќе остане таму одреден период се до негово конечно опоравување.

Според Тарававри состојбата на пратеникот Села е стабилна, но сепак потребни се уште некои дополнителни анализи окулу неговата здравствена состојба и мали интервенци до целосно опоравување и враќање на политичката сцена, напиша на својот фејсбук статус Арбен Таравари.З.М

Превземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Поради снегот во Скопје, скратени или во прекин повеќе автобуски линии

Поради снегот денеска во Скопје повеќе градски и приградски автобуски линии се скратени. Не сообраќаат ...

Времето денеска: Облачно со повремени врнежи од снег

Времето во Македонија ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег, во јужните ...