Селта се спасуваше во продолженијата во Лига Европа – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Селта се спасуваше во продолженијата во Лига Европа

По одигрувањето на реванш дуелите од 16-­тина финалето од Лига Европа, познати се сите екипи кои се пласираа во осминафиналето во ова натпреварување.

Последни своето место во следната фаза од натпреварувањето го обезбедија фудбалерите на Селта Виго кои во продолженијата со голот на Густаво Кабрал во 108. минута успеаја да го елиминираат украинскиот шампион Шахтјор Доњецк, откако крајниот резултат по првите 90 минути од мечот беше ист како и на првиот одигран дуел од овој двомеч во Виго, 0-1.

Преземено од Макфакс

Би те интересирало и

Ренова и Силекс ремизираа без голови во Тетово

Ренова и Силекс одиграа без голови во првиот натпревар од 20. коло во Првата македонска ...

Ѓорѓиоски: Лани остваривме многу, плодовите допрва ќе ги собираме

Фудбалската федерација на Македонија во Скопје го одржа Редовното годишно собрание на кое беа присутни ...