Серија земјотреси почувствувани во Пехчево и Кочани – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Серија земјотреси почувствувани во Пехчево и Кочани

Серија земјотреси, од кои најсилниот со магнитуда од 3,5 степени според Рихтеровата скала, се регистрирани попладнево во 14 часот и 53 минути во Пехчево и Кочани, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Епицентарот на земјотресите бил на шест километри западно од Пехчево, а се почувствувани со интензитет од три-четири степени според Европската макросеизмичка скала.

Би те интересирало и

Министерството за труд поднесува кривични пријави против свои вработени

Врз основа на записникот и извештајот од извршениот вонреден инспекциски надзор од страна на Социјалната ...

Струмичанец преку Фејзбук заработил пари, а не платил данок

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против Д.Д. (25) од Струмица поради постоење ...