Сестринско финале во женскиот ракометен плеј-оф – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Сестринско финале во женскиот ракометен плеј-оф

Двата женски ракометни колективи на Вардар денес ќе го одиграат финалето од завршниот турнир за шампионската титула. Двете екипи во вчерашните полуфинални натпревари остварија победи.

ЖРК Вардар по финалето во Лигата на шампионите и дуелите од Купот на Македонија ќе го одигра последниот натпревар сезонава и тоа ќе биде можност да се освои петата шампионска титула. Шампионот Вардар во полуфиналето одиграно вчера го совлада Куманово со 54:19, додека Вардар СЦЈС беше поуспешен од Металург со 30:28.

Финалниот натпревар од плеј-офот ќе се игра попладнево од 15 часот во малата сала во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

Би те интересирало и

Македонија носител на група за квалификациите за ЕП 2020

Европската ракометна федерација донесе одлука Македонија да биде во првиот шешир за претстојната ждрепка за ...

СЕХА: Вардар против Мешков Брест во полуфинале

На едно коло до крај на регуларниот дел од сезоната во СЕХА лигата извесно е ...