СЕХА: Вардар против Мешков Брест во полуфинале – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

СЕХА: Вардар против Мешков Брест во полуфинале

На едно коло до крај на регуларниот дел од сезоната во СЕХА лигата извесно е дека противникот на Вардар во полуфиналето на Ф4 турнирот е белорускиот тим Мешков Брест.

Без разлика на резултатите од последното коло Мешков Брест ќе остане на четвртото место, а Вардар како лидер според пропозициите во полуфиналето за предизвикувач ќе го добие четвртопласираниот тим на табелата.

Покрај Вардар како бранител на титулата и домаќин на турнирот ќе настапат Мешков Брест, Целје и ППД Загреб.

Завршниот турнир во регионалната лига е закажан од 13 до 15 април во „Јане Сандански” во Скопје.

Би те интересирало и

Пред 16 години Кометал ЃП стана европски првак (Видео)

На 19 – ти мај во 2002 година во салата на СРК „Кале“ во Скопје ...

Вардарки отпатуваа за Будимпешта по посакуваната титула

  Ракометарките на ЖРК Вардар попладнево отпатуваа за Будимпешта на „фајнал-фор“ турнирот во Лигата на ...