Се договараат деталите за пресметката на векот меѓу МекГрегор и Мејведер

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт информираше дека пола работа е завршена за борбата на векот. Постигнат е договор со едната половина за учество во една од најголемите борби во рингот во различни боречки категории  –  Конор  МекГрегор, шампион на УФЦ во лесна категорија и шампионот во бокс, Флојд Мејведер, пренесува порталот Дерби.

МекГрегор се согласил за учество во историскиот дуел, останува уште Мејведер, кој важи за господар на прстените како непоразен боксер со (49:0) и кој е најбогат спортист во светот каде на прво место му се парите, што значи дека Вајт ќе може да се договори со Флојд само прашање ќе биде сумата која ќе ја земе Флојд.

Вајт ја информираше јавноста дека Мек Грегор ги прифатил условите и дека веќе започнуваат преговорите со Мејведер. Вајт инфомираше и за местото каде ќе се одржи борбата .

– Конор и јас постигнавме договор. На ред е Флојд и на крај се адвокатите, кои ќе ја замрсат работата, ама мора и тој дел да го поминеме. Можам да потврдам дека борбата ќе се одржи во Лас Вегас или Лос Анџелес,– изјави Вајт.

 

Извор: www.derbi.mk

Додади коментар

Би те интересирало и

20.000 полицајци спроти самитот Г20 во Германија

Германската канцеларка Ангела Меркел ги повика демонстрантите да останат мирни кога ќе присуствуваат на протестите ...

Италија ѝ се заканува на ЕУ дека ќе ги затвори пристаништата поради „презаситеност“

Италија вчера побара од Европската Унија да помогне во прифаќањето на африканските емигранти и ја ...

Close