Се запали автобус на ЈСП кај Миладиновци – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Се запали автобус на ЈСП кај Миладиновци

Автобус на ЈСП кој што се обраќа на линијата 66 до Бучинци, утрово се запалил во близина на Миладиновци – дознава А1он.

Како што кажуваат граѓаните, ова не е прв пат да имаат проблем со јавниот превоз, бидејќи доста често се соочувале со проблеми и расипани автобуси поради што доста често доцнеле на нивните работни обврски.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...