Се запали автобус на ЈСП кај Миладиновци

Автобус на ЈСП кој што се обраќа на линијата 66 до Бучинци, утрово се запалил во близина на Миладиновци – дознава А1он.

Како што кажуваат граѓаните, ова не е прв пат да имаат проблем со јавниот превоз, бидејќи доста често се соочувале со проблеми и расипани автобуси поради што доста често доцнеле на нивните работни обврски.

Додади коментар

Би те интересирало и

Штипјанец тешко повреден во сообраќајка на патот Свети Николе – Пробиштип

Едно лице е тешко повредено во сообраќајната незгода која вчеравечер се случила на регионалниот пат ...

Украдени 880 000 денари од фирма во Гевгелија

Во периодот од 19 часот на 22. септември до 11 часот на 23. во Гевгелија ...

Close