Се запали автомобил на автопатот Тетово – Гостивар

zapalen-avtomobil-1-1024x594
Фото: портал Позитив

Автомобил од засега непознати причини се запалил покрај патот Тетово-Гостивар, а додека не интервенираат екипи на противпожарна и полиција, сообраќајот ќе биде привремено во застој на едната коловозна лента.

Повеќе информации информации очекуваме во текот на денот

 Додади коментар

Би те интересирало и

Пожар

Изгореа работилница за брикети и семејна куќа

Според соопштението од полиција, во 23.20 часот во Скопје на ул. „Бутелска-7“, во лимен објект ...

Полициска лента/Архива

СВР Куманово: Ибраими починал од природна смрт – семејството револтирано

Според официјалните информации на СВР Куманово, Сефедин Ибраими починал од природна смрт. Во кумановската полиција ...

Close