Се отвораат игралиштата на песок на градската плажа „Парк“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Се отвораат игралиштата на песок на градската плажа „Парк“

Од денеска почнуваат со работа одбојкарското и ракометното игралиште на песок на Градска плажа „Парк“. Како што соопшти Град Скопје, на игралиштата бесплатно може да спортуваат и да се рекреираат сите заинтересирани.
Ќе бидат отворени секој ден од 10:00 до 24:00 часот.
Закажувањето може да се врши на телефонот 071 217 390, од 10:00 до 23:30 часот секој ден или на самото игралиште во горенаведениот период.
Терминот за бесплатно користење е со времетраење од еден час.

Би те интересирало и

Нормализиран сообраќајот на патот Катланово-Велес

На патниот правец Катланово – Велес кај манастирите одронот е исчистен, сообраќајот е нормализиран и ...

Нова инвестиција на Млекара Ѓоргиеви и Best Food (видео)

Екипата на Канал 77 присуствуваше на отварањето на новите простории и производни капацитети на Млекара ...