Се’ уште нема потврда од грчкото МВР за апсењето на Грујевски и Бошковски – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Се’ уште нема потврда од грчкото МВР за апсењето на Грујевски и Бошковски

МВР се’ уште нема добиено официјална потврда од грчката полиција за апсењето на поранешните началници Горан Грујевски и Никола Бошковски во Солун.


Македонската информативна агенција синоќа објави дека двајцата поранешни началници во МВР, кои неколку месеци беа во бегство, се притворени во Солун, Грција.

Бошковски и Грујевски се обвинети од СЈО во случаите „Тврдина“, „Таргет“ и „Тврдина 2“.
Двајцата од 18 јули, кога Апелацискиот суд им определи мерка притвор, се недостапни за
полицијата, најверојатно криејќи се со лажни идентитети. Тие се обвинети за уништување на
опремата за прислушување.

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...