Силен земјотрес со интензитет од 7,2 степени го погоди Фиџи

Земјотрес / Архива

Силен земјотрес со интензитет од 7,2 степени го погоди островот Фиџи. Епицентарот се наоѓал на 284 километри југозападно од Сува.

По земјотресот издадено е локално предупредување за опасност од цунами. Засега нема податоци за жртви или материјална штета. 

Додади коментар

Би те интересирало и

Во Турција е блокиран пристапот до “Википедија”

Утринава турските власти го блокираа пристапот до интернет енциклопедијата “Википедија”. Се уште не е јасно ...

Северна Кореа: На тотална војна со САД ќе одговориме со нуклеарна војна

Мисијата на Северна Кореа при Обединетите нации (ОН), соопшти дека властите во Пјонгјанг на „тотална ...

Close
Advertisment ad adsense adlogger