Силен земјотрес со интензитет од 7,2 степени го погоди Фиџи

Земјотрес / Архива

Силен земјотрес со интензитет од 7,2 степени го погоди островот Фиџи. Епицентарот се наоѓал на 284 километри југозападно од Сува.

По земјотресот издадено е локално предупредување за опасност од цунами. Засега нема податоци за жртви или материјална штета. Додади коментар

Би те интересирало и

Donald-Trump-1

Кои ќе бидат првите одлуки кои ќе ги потпише Трамп

Новиот американски претседател Доналд Трамп веднаш по денешната ианугурација ќе почне да ги користи своите ...

download (1)(670)

На Капитол Хил има приврзаници на Трамп и демонстранти

Приврзаници на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп се собираат денеска на Капитол Хил во Вашингтон ...

Close
×

Стадион на Канал77Додади коментар
Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh