Синот осомничен за убиство на 62 годишниот штипјанец – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Синот осомничен за убиство на 62 годишниот штипјанец

Синот заедно со негов пријател го убиле 62 годишниот штипјанец Т.Б, велат првичните сознанија од истрагата. Тој вчера беше пронајден мртов во неговиот дом.

„Ноќта помеѓу 20 и 21 февруари во семејната куќа на улица „Сутјеска“ 29 годишниот Г.Б и 24 годишниот И.Д со умисла го лишиле од живот 62 годишниот Т.Б. Имено по претходна вербална расправија, искористиле прилика, додека Т.Б спиел на креветот во една од собите, најпрвин физички го нападнале со боксови и тапи предмети, по што синот со нож му нанел неколку убоди во главата од кои повреди Т.Б  почина“ информира портпарол на СВР Штип, Гордана Панајотова.

Таткото и синот живееле заедно. Синот кој што е инвалид во количка, како што велат соседите бил често под дејство на алхохол. Другиот син живеел во странство. Двете лица, кои се осомничени за кривично дело убиство, се наоѓаат во Основниот суд во Штип, кај судија на претходна постапка. Засега не се познати мотивите за убиството.

Би те интересирало и

Возач починал од срцев удар додека возел цистерна

Возач на цистерна полна со гас починал од срцев удар додека возел по што цистерната ...

Кражба во наплатен пункт на ЕВН во Струга

Во периодот од 23.30 часот на 17.03.2018 до 06.00 часот на 18.03.32018 година, засега непознати ...