Скопјанец претепан пред кафе бар во Охрид – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Скопјанец претепан пред кафе бар во Охрид

Охридската полиција поднесе кривична пријава против двајца скопјани на 22-годишна возраст, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,тешка телесна повреда”.

На 29.04.2017 година околу 02.30 часот во кафе бар пријавените имале вербална расправија со Ј.М. (24) и С.Б., двајцата од Скопје.

После тоа го напуштиле објектот и надвор го чекале Ј.М., каде повторно започнале расправија и физички го нападнале, удирајќи го со раце во пределот на главата, нанесувајќи му тешка телесна повреда.

Би те интересирало и

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...

Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде беа повредени двајца војници

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде ...