Скопјанец пронајден мртов во камп-приколка кај Езерото Треска – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Скопјанец пронајден мртов во камп-приколка кај Езерото Треска

Полициска лента/Архива

61-от годишен скопјанец бил пронајден мртов кај Езерото Треска. Се работи за Драган А. кој бил пронајден во камп-приколка, на која вратата и била отворена.

Него го забележал случаен минувач, кој веднаш повикал Брза помош, но лекарите само констатирале смрт.

Полицијата на местото извршила увид, а телото на починатиот е предадено на обдукција која ќе ја покаже причината за смртта.

Би те интересирало и

Фатен бегалец од штипскиот затвор кој два месецa оперирал во беровската населба Абланица

Беровската полиција фати бегалец од штипскиот затвор кој во период од два месецa, додека се ...

Двајца бугарски државјани повредени во сообраќајка кај Крива Паланка

Сообраќајна незгода на магистралниот пат Крива Паланка-граничен премин „Деве Баир“ се случила синоќа во  01.15 часот. До ...