Скопјанец ја малтретирал поранешната девојка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Скопјанец ја малтретирал поранешната девојка

Вчера попладне во Скопје на локалниот пат кон населбата Драчево во близина на мостот на “Маркова река“, дваесет и петгодишната скопјанка, Ш.Т. била пресретната од М.Р. од с.Студеничани.

Истиот бил со друго лице и со употреба на сила ја внел оштетената во неговото возило, по што се упатиле во непознат правец. По некое време М.Р. го паркирал возилото и четириесетина минути физички ја малтретирал, а потоа ја оставил и си заминал, додека истата со такси возило, кое случајно наишло си заминала.

Во 00,40 часот оштетената се упатила на лекарски преглед  во ГОБ „8-ми Септември“, а потоа и во КЦ„Мајка Тереза“, каде по извршените прегледи констатирани и’ биле телесни повреди и била пуштена на домашно лекување. Причина за нападот најверојатно била претходна љубовна врска помеѓу неа и М.Р.

СВР-Скопје превзема мерки за целосно целосно расчистување на случајот.

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...