Скопје во сино за Суперкупот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Скопје во сино за Суперкупот

 

За 14 дена ќе започне долгоочекуваниот УЕФА Суперкуп 2017 на националната арена „Филип Втори“ во Скопје. Градот наголемо се подготвува за овој голем настан, при што некои знаменитоски во градот деновиве се „обоени“ во сина боја.

Град Скопје ја организира неутралната фан-зона која ќе биде лоцирана на плоштадот Македонија. Во оваа зона ќе се организираат голем дел од предвидените активности и ќе биде овозможена богата музичка програма со познати изведувачи и диџеи. За оваа зона интерес покажаа четири од осумте официјални партнери на УЕФА, интерес кој досега не се  случил на друг Суперкуп.

На 7 и 8 август активностите и музичката програма ќе започнат во 11 часот и ќе траат сè до 19 часот“, стои во соопштението од Град Скопје.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...