Скопје пулсира во моден ритам по шеснаесетти пат – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Скопје пулсира во моден ритам по шеснаесетти пат

Шеснаесеттото издание на Моден Викенд Скопје донесе нова модна свежина на домашна сцена. Македонските дизајнери и гостите од странство до публиката ги доближија своите модни визии за претстојната сезона. Вчера се случи и вториот моден ден кој донесе пет модни ревии.

Актуелната модна приказна ќе ја затвори модниот печат на Ирина Тошева, а ја отвори битолскиот дизајнер Андреј Папаз Ѓоргиовски. Во видеото во прилог можете да погледнете каква беше атмосферата за време на отворањето на шеснаесеттото издание на скопскиот моден викенд.

Би те интересирало и

Мадона повтори оди на операција за подмладување

И на прагот од седмата деценија од животот, Мадона не престанува да изненадува – од модни, ...

Секси Дедо Мраз по кој лудуваат девојките

Канаѓанецот Пол Мaсон стана вистинска интернет сензација пред две години, кога првпат беше дел од ...