Снегот ја затвори Ајфеловата кула но ги израдува туристите – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Снегот ја затвори Ајфеловата кула но ги израдува туристите

Снегот и смрзнатиот дожд што ја зафати Франција, доведе до затворање на Ајфеловата кула но туристите се радуваат на побелениот Париз.

Тие имаа несекојдневна можност со сноуборд да се лизгаат на падините на Монмартр.

Ајфеловата кула, најпосетениот споменик на Париз, била затворена цел ден а посетители нема да бидат примани ни утре. Објектот е затворен заради безбедност на посетителите, соопштиле надлежните служби за управување со кулата.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Трамп може да си замисли вооружени наставници

Претседателот на САД нема намера особено да ги заостри лабавите закони за оружје. Но тој ...

Дали забраната за дизел-возила во градовите е законска?

Германија напрегнато ја очекува денешната (22.02) пресуда на Сојузниот управен суд во Лајпциг околу одлуката ...