Соборен е светскиот рекорд,направена е најголемата пица на светот во должина од 1800 метри. – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Соборен е светскиот рекорд,направена е најголемата пица на светот во должина од 1800 метри.

pica

Потребни биле 250 пица мајстори да ја направат оваа пица со 2 тона брашно, 2 тона моцарела, 200 литри зејтин и 1600 килограми сос од домати.

Би те интересирало и

Турски академик тври дека Ное пред потопот му се јавил на синот на мобилен

Тој тврди дека Ное арката ја изградил од челик и оти користел нуклеарна енергија како ...

Вреди 30 милиони долари, а вози стара кола и се грее на обична греалка

Откако со нејзиниот глас и хитовите „Smooth Operator“ и „Your Love is King“ ја освои ...