Собранието денеска ќе ги именува замениците-министри во Владата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Собранието денеска ќе ги именува замениците-министри во Владата

На денешната пленарна седница, Собранието треба да ги именува замениците-министри предложени од Владата на премиерот Зоран Заев.

На седницата е и точката со која се предлага зголемување на породилното отсуство, констатирање на престанок на мандатите на Комисијата за воедначување на казнената политика, годишниот извештај на Агенцијата за администрација и други точки.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Од март се укинува забраната за купување алкохол по 19 часот

Измените на Законот за трговија со кој треба да се укине ограничувањето за продажба на ...

Советот на Општина Прилеп ќе легализира и пренамени објект за Дневен центар за деца со церебрална парализа

Советот на Општина Прилеп на итна седма по ред, седница, во новиот состав ја усвои ...