Солзавец за туристите во Париз – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Солзавец за туристите во Париз

Хотелите и патиштата во близина на францускиот аеродром „Шарл де гол“ се редовна мета на ограбувачи. Во текот на минатиот викенд ограбени се околу 20 туристи пред  хотел кој се наоѓа во непосредна близина на аеродромот. Туристите меѓу кои имало Французи, Американци и Мароканци чекале автобус пред хотелот кога се појавиле ограбувачи со качулки на главите.

Ограбувачите се заканиле дека ќе употребат солзавец, а потоа им го земале целиот багаж и побегнале со автомобили.Полицијата истакнала дека последниот голем грабеж се случил во ноември минатата година кога на пат кон аеродромот, ограбувачи стигнале до багажот на двајца богати катарски државјани. Вредноста на накиот и предметите  кои ги украле тогаш, била околу пет милиони евра.

 

 

Би те интересирало и

Сто и педесет пријавени за фаќање на крстот во Вардар во Скопје

Сто и педесет луѓе утре ќе учествуваат во традиционалното спуштање на крстот на Богојавление – ...

Речиси три четвртини од осудените за тероризам во САД се родени во странство

Речиси три четвртини од луѓето кои по 2001 година во САД се осудени за кривични ...