СОЛЗИ И ТАГА: БАТА ЖИВОИНОВИЌ ИСПРАТЕН ВО ВЕЧНИОТ ДОМ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

СОЛЗИ И ТАГА: БАТА ЖИВОИНОВИЌ ИСПРАТЕН ВО ВЕЧНИОТ ДОМ

bata cao

Легендарниот актер Бата Живоиновиќ кој почина во неделата на 83 годишна возраст беше испратен денеска во вечното живеалиште. Сопругата на Бата, децата и внуците, роднините, пријателите и колегите меѓу кои и Емир Костурица, Јошка Броз, Ивица Дачиќ и многу други.

 

Би те интересирало и

По Солун, протест за името Македонија ќе има и во Атина

По масовниот протест во Солун во неделата, грчките организации и здруженија повторно ќе протестираат, но ...

Протест и контра протест во Солун за Македонија

„Македонија е Грција“ пишува на паното закачено од рано утрово над бината во центарот на ...