Сончево, на истокот на земјата со умерена облачност – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Сончево, на истокот на земјата со умерена облачност

Сончево, во источните делови со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 8 до 19 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 22 до 31 степен.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 15 и дневна до 29 степени.

УВ индексот ќе изнесува 9.

Би те интересирало и

Одложено рочиштето за Титаник 2: Обвинетите ќе го разгледуваат прочистеното обвинение

Денешното, прво рочиште за случајот Титаник 2 беше одложено, откако обвинителката Фатиме Фетаи им даде ...

Превентивни прегледи единствено со Семејно приватно здравствено осигурување на Еуролинк

Почнувајќи од денес, на сите клиенти кои ќе го одберат семејното приватно здравствено осигурување на ...