Сончево, на истокот на земјата со умерена облачност

Сончево, во источните делови со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 8 до 19 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 22 до 31 степен.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 15 и дневна до 29 степени.

УВ индексот ќе изнесува 9.

Би те интересирало и

Комплетна реализација на наставата на босански јазик од наредната учебна година

Од наредната учебна година, во основните учичишта комплетно ќе биде реализирана  наставната програма на босански ...

Заев-Звиздиќ: Преку унапредување на соработката до побрзо членство во ЕУ

Македонија и Босна и Херцеговина делат заедничка цел – членството во ЕУ и НАТО, а ...