Сончево со температура до 28 степени – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Сончево со температура до 28 степени

Сончево и топло со слаб ветер од променлив правец – не’ очекува денеска во Македонија. Утринската температура ќе се движи од еден до осум степени, а дневната температура од 21 до 28 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе достигне до шест, а дневната температура до 27 степени.

Продолжува периодот на стабилно и топло време со пораст на дневните температури. Од вторник до петок во попладневните часови ќе има делумно зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд, но во поголемиот дел од земјата и понатаму ќе се задржи суво време.

Би те интересирало и

Честитка од Иванов по повод 24 Мај, Денот на светите браќа Кирил и Методиј

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај – ...

Утре пресуда за „Тенк“: Ѓоко Поповски нема да дојде во судница

Денешната пресуда за случајот „Триста“ е уште еден доказ дека судството е под притисок на ...