Сончево со умерена облачност и слаб јужен ветер – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Сончево со умерена облачност и слаб јужен ветер

Утринските температури се движат од нулата до 5 Целзиусови степени, додека максималните дневни ќе бидат во интервалот меѓу 7 степени на западот од земјата до 16 степени на југот.

Во Скопје и околината утринската температура е околу нулата, а максималната дневна ќе се искачи до 16 степени.

Во наредните два дена ќе преовладува стабилно време со пораст на дневната температура на воздухот.

Во среда се очекува брз продор на влажна и постудена воздушна маса од север, кој ќе предизвика локални врнежи од дожд, а на повисоките планини снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен, а попладне од северозападен правец. Дневната температура ќе опадне за неколку степени.

Потоа до крајот на неделата се очекува стабилно и потопло време.

Би те интересирало и

Превозниците на руда за „Фени“ не постигнаа договор со „Џи сол“

     Превозниците од Здружението “Кипер” на кои кавадаречкиот комбинат зa никел Фени им должи ...

Меркел: Спорот за името се приближува кон решение

Спорот меѓу Македонија и Грција за името треба да биде решен, но врз процесот не ...