Сообраќајна незгода во Битола: Мотоциклист се бори за живот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Сообраќајна незгода во Битола: Мотоциклист се бори за живот

Две лица од кои едно тешко се повредени во сообраќајна незгода, која вчеравечер се случила на улицата „Македонска Фаланга“ во Битола. До незгодата дошло при судир на патничко возило „Цитроен Берлинго“ со битолски регистарски ознаки управувано од четириесет и двегодишниот О.С. и  моторцикл „Јамаха МТ 01“ со битолски регистарски ознаки, управуван од дваесет и осумгодишниот, Ѓ. С. двајцата од Битола.

„Во незгодата со тешки повреди се здобил Ѓ.С., кој е пренесен на КАРИЛ – Скопје и  задржан на лекување, а О.С. се здобил со  телесни повреди и е задржан на понатамошно лекување во Клиничката болница во Битола“ – соопшти МВР.

Полициски екипи во присуство на Јавен обвинител извршиле увид на местото на незгодата.

Би те интересирало и

Министерството за труд поднесува кривични пријави против свои вработени

Врз основа на записникот и извештајот од извршениот вонреден инспекциски надзор од страна на Социјалната ...

Струмичанец преку Фејзбук заработил пари, а не платил данок

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против Д.Д. (25) од Струмица поради постоење ...