Сообраќајот на патот Кичево-Охрид кај Врбјани во прекин поради минирање – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Сообраќајот на патот Кичево-Охрид кај Врбјани во прекин поради минирање

Сообраќајот на патниот правец А2 Кичево – Охрид по планинскиот превој Пресека кај село Врбјани ќе биде во прекин поради изведување работи на пат – минирање.

Како што соопшти ЈП Македонија пат, прекинот во сообраќајот ќе биде во периодот помеѓу 13 и 16 часот во траење од околу 15 – 20 минути.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...