Соученички се степале во дворот на ОУ “Гоце Делчев” од Неготино – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Соученички се степале во дворот на ОУ “Гоце Делчев” од Неготино

Малтретирањето на деца од своите соученици е секојдневие во македонските училишта, кое порај физичката болка и јавното омаловажување, предизвикува фрустрација и комплекси со кои се соочуваат децата во еден прилично сензитивен период од нивниот развој.

Видеото подолу е снимено во ООУ „Гоце Делчев“ во Неготино, и ја покажува бруталноста на децата, во случајов девојчиња, кои буквално претепуваат девојче, пред други ученици.

Би те интересирало и

Маж тешко повреден во сообраќајка на локалниот пат село Грешница – Кичево

Четириесет и четиригодишен маж од селото Грешница се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна ...

Приведен крадецот кој ограби аптека во Маџари

Пронајден и приведен е разбојникот кој со закана со пиштол на почетокот на овој месец ...