Со закана со пиштол ограбил експозитура на Стопанска банка во Аеродром – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Со закана со пиштол ограбил експозитура на Стопанска банка во Аеродром

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари, информира МВР.

Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар Јане Сандански во експозитура на Стопанска банка непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел околу 320.000 денари, по што побегнал.

Полицијата вели дека презема мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Преземено од: ПлусИнфо

Би те интересирало и

Уапсен штипски хакер во најголемата меѓународна организација за сајбер криминал

Штипјанецот Марко Леопард е во групата од триесет и шест обвинети од меѓународната криминална организација, ...

Кривична пријава против велешанец за полов напад врз малолетничката од „25 Мај“

Велешанец заработи кривична пријава  поради полов напад врз 13-годишната малолетничка, штитеник на јавната установа за деца со ...