Со месеци ја силувал малолетната братучедка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Со месеци ја силувал малолетната братучедка

Деновиве полицискиот билтен е полн со црни вести за силувани девојчиња, а за жал и денеска полциијата информира за уште едно силување и тоа на малолетничка во Битола.

Според податоците од полицијата, вчера во 14 часот О.И. од Битола се јавил и пријавил дека неговата 14-годишна ќерка била силувана од првиот братучед кој извесен период живеел во Ресен со нив.

Тој ја силувал малолетничката неколку пати и тоа  Нова Година. Таа била уплашена и не кажувала ништо, а пред една недела отишла во Битола кај нејзината тетка каде што дошол и нејзиниот братучед и се случило уште едно силување, а за тоа дознала тетка ѝ и веднаш му кажала на нејзиниот татко.

Текстот е преземан од: Макфакс

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...