Спакувани во кутии: Предметите на СЈО денеска ќе патуваат во суд (фото) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Спакувани во кутии: Предметите на СЈО денеска ќе патуваат во суд (фото)

Спакувани во дваесетина кутии, обвиненијата на специјалното јавно обвинителство денеска ќе патуваат во Кривичниот суд.

Кутиите со докази се сместени во просториите на СЈО каде се очекува во секое време да почне прес-конференција на која ќе бидат објавени детали за обвиненијата.

Утре инаку истекува рокот во кој тимот на Катица Јанева може да покрене обвиненија пред судот, според Законот за СЈО.

 

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

„Тврдокорните“ протестираа против Законот за јазиците

  „Тврдокорни“ , „Македонските обединети сили“ и уште неколку здруженија, денеска протестираа пред македонското собрание ...

Бачев ќе ги поништува документите за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

„Народното движење за Македонија на денешниот конгрес, одлучи да се преимени во „Единствена Македонија“. Избрани ...