Спектакуларно спасување на самоубиец, секунда пред да се фрли под воз (видео)

Човек кој работи како стјуард во кинески возови спасил една жена и ја спречил да изврши самоубиство. Тој забележал дека жената побрзала пред возот кој влегувал во станица, ја фатил за рака и паднал со неа.

Во последен момент, мажот ја повлекол на перонот. Ја спаси неговата брза реакција.

Превземено од: КумановскиМуабети

Додади коментар

Би те интересирало и

Најнепосетени туристички дестинации во светот

Според извештајот на Светската организација UN, во 2016-та година, само 1000 луѓе го посетиле јужно-пацифичкиот ...

Историски феномен – пожари и на Гренланд

  На Гренланд, каде што 80 отсто од територијата е покриена со мраз, веќе со ...

Close