СПОРТ – Page 46 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

Невил: Ова беше нашиот најдобар натпревар

Предводникот на Валенсија, Гери Невил е задоволен од играта и резултатот кој неговите избраници го остварија на пресметката со Реал Мадрид. „Кралевите“ два пати водеа на „Месталја“, но домаќните два пати успеваа да се вратат, а на крајот преку Алваро Негредо пропуштија и огромна шанса за комплетен пресврт и победа. ...

Повеќе »

Даскаловски и Велковски не патуваат во Словенија

Македонската ракометна репрезентација во наредните два дена ќе ги одигра првите контролки за Европското првенство во Полска, а токму пред попладневното заминување за Словенија, пристигна и информацијата кои двајца ракометари ги завршија подготовките со националната селекција – пишува порталот Дерби. Селекторот Ивица Обрван го направи првото кратење на списокот на ...

Повеќе »