Последни вести

Ноќен Експрес – Емисија 57 – долга верзија

Повеќе »

Интер конечно до победа

Антонио Кандрева му донесе победа на Интер во меч од 17. коло во Серија А, а „нероаѕурите” конечно го апсолвираа проблемот наречен Сасуоло и освоија три бода против тимот кој ги победуваше во последните 4 меча. Кандрева беше прецизен во 47. минута, доволноз а победа на гостите од 1:0. Интер ...

Повеќе »

Ѕинго веќе го бара телефонот на Заев

Ова за Ноќен Експрес го вели аналитичарот Сашо Орданоски и додава дека  Љубисав Иванов Ѕинго прво што ќе направи после овие избои “ќе расчисти со Латас и Ивона “ и ако го нема бројот на Заев веќе во паника го бара затоа што тој многу подобро ја разбира оваа ситуација ...

Повеќе »

После овој изборен резултат ДУИ неможе да формира Влада

ДУИ не може да влезе и формира влада затоа што со бројот на пратеници што го освои  не го остварува ни Бадентеровиот принцип. Тројца од дваесетитројцата  пратеници албанци се вон албанските партии, тие се во СДСМ вели за 56 тото издание на Ноќен експрес политичкиот аналитичар Алберт Муслиу. Дури и ...

Повеќе »

На изборите во Македонија после 10 години се случи прва победа на владеачки автократски режим на европскиот континент

Во еден бран на автократски популизам кој го зафати светот прв пат де факто се докажа дека тој тип на недемокртски автократски популистички режими може да бидат победени на избори. Затоа и овие избори во Македонија предизвикаа голем интерес во светот , вели о 56 тото издание на Ноќен експрес ...

Повеќе »

Ноќен Експрес – Емисија 56 – кратка верзија

Повеќе »

Ноќен Експрес – Емисија 56 – долга верзија

Повеќе »

Нема веќе Лига на шампиони од 20.45 часот

Извршниот комитет на УЕФА на последниот состанок во Нион реши да направи промени и да го елиминира стандардниот термин на натпревари од 20.45 часот. Според новиот договор, од сезоната 2018, па се до 2021 година, натпреварите ќе се играат во два различни периоди. Првиот термин на средби ќе биде 19.00 часот ...

Повеќе »

Хорор приказна на последната минута помеѓу Евертон и Арсенал

Арсенал синоќа имаа водство од 0:1 на гости против Евертон, но домаќинија се изборија за целосен пресврт и победа од 2:1. За навивачи на Арсенал со слабо срце последната минута од судиското продолжение не е за гледање. Не се знае кој јаде, кој пие. Извор: Офф.нет

Повеќе »

Повторно целосно пребројување на гласачките ливчиња бара Цивил Центар за слобода

Ова е едно од барањата на граѓанскиот сектор Цивил Центар за слобода изнесено во 55 тото издание на Ноќен Експрес. Џабир Дерала од Цивил смета дека 1 милион гласачки ливчиња не е тешко да се пребројат нешто што во Македонија не се случило досега , но се случило во други ...

Повеќе »

Да се провери од каде толку голем број на неважечки гласачки ливчиња на овие избори

Споредено со некои други изборни циклуси голем е бројот на неважечки ливчиња на овие избори вели за 55 тото издание на Ноќен Експрес на Радио Мрежа Канал77 Александар Новаковски поранешен претседател на ДИК. Внимателно да се провери дали тие ливчиња се намерно направени затоа што имало такви ситуации и во ...

Повеќе »

Државната изборна комисија беше должна да излезе порано со првични неофицијални резултати

ДИК е должна оргиналните записници од избирачките одбори кои се доставени до општинските одбори истите да ги добијат и објават вечерта, вели Александар Новаковски поранешен претседател на ДИК за 55 тото издание на Ноќен Експрес на тема Анализа на резултатите од изборите. Ние сме држава во која за два часа ...

Повеќе »

Ноќен Експрес – Емисија 55 – кратка верзија

Повеќе »

Ноќен Експрес – Емисија 55 – долга верзија

Повеќе »

Орелски крилја да си метнам и надвор од Охрид да си летнам

Сторија на Мики Трајковски, поддржана од Националниот Демократски Институт од Вашингтон Поради се’ поголемото заминување на младо работоспособно население од Охрид,  угостителите од градот се’ повеќе се соочуваат со недостаток на работници во угостителските објекти. Недостасуваат келнери, шанкери но и готвачи за потребите на рестораните и хотелските капацитети. Михаил Мишев,претседател ...

Повеќе »
Close