Спречете ја кашлицата на природен начин – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Спречете ја кашлицата на природен начин

Балансираната исхрана, избегнувањето на загушливи простории, пушењето, алкохолот, а воведувањето на редовна физичка активност и добрите навики како правилен распоред на оброците, доволен сон и често поминување на време во природа се најдобра превенција од разни болести.

Меѓу нив се и здодевните настинки и грипот, на кои можете да станете лесна мета, ако не се грижите за превецијата, која всушност го гради имунитетот и штити од бактерии и вируси кои се шират во воздухот.

Прочитајте повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

Газираната вода е корисна за организмот

Конзумирањето газирана вода може да биде корисно за организмот на повеќе начини, бидејќи помага при ...

Го зајакнува имунитетот, ги топи килограмите – Туширањето со ладна вода нуди низа придобивки

Туширањето со ладна вода претставува еден вид хидротерапија, која овозможува бројни здравствени придобивки. Ладната вода ...