Србинка фатена на скопски аеродром со два куршума – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Србинка фатена на скопски аеродром со два куршума

С.М. (1991) од Република Србија вчера напладне е приведена откако при пасошка контрола на аеродромот „Александар Велики“ во нејзниот рачен багаж се пронајдени два куршума со калибар 7,62 милиметра – соопшти полицијата.

Во разговор со надлежните, С.М. која живее во Бугарија, изјавила дека не знаела за куршумите и оти се сомнева дека некој намерно и ги ставил во торбата.

Двете парчиња муниција се одземени, а на С.М. не и е дозволен излез од Република Македонија.

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...