Стабилно и суво време, попладне зголемување на облачноста – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Стабилно и суво време, попладне зголемување на облачноста

Во поголем дел од земјава времето ќе биде стабилно и суво. Попладне ќе има
зголемување на облачноста, а кон крајот на денот почнувајќи од западните делови ќе има повремени врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират на повеќе места и ќе се интензивираат.

Утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе има и ретка појава на грмежи. Во недела ќе биде претежно стабилно и суво, а од понеделник во попладневните часови повторно ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи.

Би те интересирало и

25 години ФООМ:Отвореното општество во Македонија исправено пред предизвици кои треба да ги надмине

  Македонското општество од една фаза на децениско перманентно затворање, почнува да се отвора и ...

Имињата за новите министри утре ќе бидат доставени до Парламентот

Премиерот Зоран Заев утре до Парламентот ќе ги достави новите имиња за реконструкција на Владата. ...