Старица настрада во пожар во Охрид – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Старица настрада во пожар во Охрид

Повозрасна жена настрадала во пожар што утрово избувнал во стан во зграда на улицата „Туристичка“ во Охрид.

Пожарот бил пријавен од соседите во 7:05 часот во Територијалната противпожарна единица, која веднаш интервенирала локализираќи го пожарот и спречувајќи негово ширење кон другите станови во зградата. Жената веднаш била префрлена во Oхридската болница каде била констатирана смрт.

Првичните информации укажуваат на несреќен случај, а пожарот најверојатно бил предизвикан од догорче од цигара.

Би те интересирало и

Со закана со нож му одзел 15 илјади денари во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против скопјанецот С.Х. ...

Инцидент пред трговскиот центар „Беверли Хилс“

– На 18 март 01:45 часот во СВР Скопје Ф.Н. (21) пријавил дека истиот ден ...