Струмица на улица: Протест по единаесетти пат – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Струмица на улица: Протест по единаесетти пат

protest-strumica

Струмичани вечерва повторно ќе протестираат како дел од „Шарена револуција“. Единаесеттиот по ред, протест, започнува во 19:00 часот пред зградата на старата полиција.

Еден прекрасен мајски ден

под кулите на Струмица

се бориме сите за правда и слобода

и затоа сме сите на улица!“, стои во повикот за протест објавен на социјалните мрежи.

Барањата остануваат исти – одложување на изборите закажани за 5-ти јуни и оставка од претседателот Ѓорге Иванов, како и повлекување на аболицијата.

Би те интересирало и

Столтенберг: Решавањето на проблемот со името клучно за членството во НАТО

По обраќањето во Собранието и неколкуте средби со министри и политички лидери, генералниот секретар на ...

Столтенберг: Има место за уште знамиња пред седиштето на НАТО

Петнаесетина минути траеше денешното обраќање на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во Собранието, од ...