Студено со засилен северозападен ветер – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Студено со засилен северозападен ветер

Времето денеска ќе биде студено со засилен северозападен ветер, а в петок суво и потопло со умерен ветер од југозападен правец.

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно со повремени врнежи претежно од дожд.

Би те интересирало и

Владимир Ѓорчев не е повеќе координатор на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ

По барање на пратеникот Владимир Ѓорчев кој што во овој изминат период ја објавуваше функцијата ...

Со неажуриран регистар во јавниот сектор, вработените нема да можат да добијат плата

Државните институции имаат рок од три месеци да ги внесат податоците за своите вработени во ...