Судењето за Диво Насеље затворено за јавност, се слушаат прислушувани разговори – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Судењето за Диво Насеље затворено за јавност, се слушаат прислушувани разговори

Во моментов на судењето за Диво Насеље се презентираат докази на обвинителството обезбедени со посебни истражни мерки за следење на комуникацијата на обвинитите.

Додека се презентираат ПИМ мерките, судењето е затворено за јавност. По презентацијата на ПИМмерките, судењето ќе продолжи со предлагање на докази од страна на одбраната.

Превземено од: МКД

Би те интересирало и

Нова инвестиција на Млекара Ѓоргиеви и Best Food (видео)

Екипата на Канал 77 присуствуваше на отварањето на новите простории и производни капацитети на Млекара ...

Нивото на Охридско 14 сантиметри над максимално дозволеното

Нивото на природните езера денеска бележат зголемување во однос на вчера и во однос на ...