СЈО влезе и во Канал 5 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

СЈО влезе и во Канал 5

Плусинфо неофицијално дознава дека е барана документација, која нема врска со работењето на Телевизијата, односно дека таргетот е друг.

Специјалното јавно обвинителство влегло во телевизија Канал 5. Од таму не откриваат што истражувале и каква документација побарале, бидејќи постапката била тајна, објави Алсат-М.

Плусинфо неофицијално дознава дека станува збор за барање за доставување документација, која нема врска со работењето на Телевизијата, односно дека таргетот е друг.

СЈО во петокот ја чешлаше документацијата и на Медиа принт Македонија, под чија капа се дневните весници, „Дневник“, „Вест“ и „Утрински весник“.

 

Извор: ПлусИнфо

Би те интересирало и

Столтенберг: Решавањето на проблемот со името клучно за членството во НАТО

По обраќањето во Собранието и неколкуте средби со министри и политички лидери, генералниот секретар на ...

Столтенберг: Има место за уште знамиња пред седиштето на НАТО

Петнаесетина минути траеше денешното обраќање на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во Собранието, од ...