СЈО врши претрес во кабинетот на Панчевски – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

СЈО врши претрес во кабинетот на Панчевски

Специјалното јавно обвинителство и Министерството за внатрешни работи извршиле претрес на кабинетот и на домот на поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски.

Од СЈО потврдуваат дека претреси се вршат во канцелариите на судијата Владимир Панчевски и на уште двајца вработени во судот. Неофицијално, станува збор за сомнение за оддавање службена тајна.

Владимир Панчевски четири години беше претседател на Кривичниот суд. Функцијата ја презеде во 2012 година.

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...