СЈО ги истражува тендерите во Клиничката болница во Битола – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

СЈО ги истражува тендерите во Клиничката болница во Битола

Истражители на Специјалното јавно обвинителство вчера влегле во битолската Клиничка болница и барале да им се достават на увид документи поврзани со тендери за набавки во болницата распишувани преку Министерството за здравство, потврди директорот на болницата Василе Најдовски – пренесува порталот Сакам да кажам.

„Од СЈО дојдоа во нашата болница и бараа документи за тендери што беа распишани преку Министерството за здравство. Тие не беа само кај нас, туку и низ неколку други во земјава барајќи документација поврзана со тендери за болниците кои одеа преку Министерството за здравство“, рече Најдовски.

Сè уште не се знае за какви набавки станува збор и кои тендери ги истражува СЈО.

 

Извор: www.sdk.mk

Би те интересирало и

Заев – Коѕијас: Време е за лидерски одлуки и за компромс

Иднината на Македонија и Грција треба да биде во фокусот на преговорите на двете земји ...

Отворен Конзулат на Црна Гора во Република Македонија со седиште во Штип

Црна Гора денеска отвори конзулат со седиште во Штип, со кој се очекува взаемно приближување ...