СЈО денеска во 12 часот со нов случај – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

СЈО денеска во 12 часот со нов случај

Специјалното јавно обвинителство денеска во 12 часот ќе одржи конференција за медиумите. Засега нема други детали за што точно ќе биде конференцијата најавена од Катица Јанева на Фејсбук. Досега СЈО има поднесено само три обвиненија до судот, се водат истраги за над 15 случаи, а во тек се повеќе од 60 предистражни постапки.

 

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...