СЈО нема истрага, ниту обвинение против идните министри – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

СЈО нема истрага, ниту обвинение против идните министри

Денеска Специјалното јавно обвинителство ќе достави одговор до мандатарот Зоран Заев за тоа дали води истрага или пак има покренато обвинение против некој од функционерите во идната влада.

Оттаму потврдија дека вчера попладне пристигнало барањето од Заев, кој од обвинителите бара информација за покренати истраги и обвинителни акти против кандидатите за министри.

Неофицијално, СЈО не води истрага ниту има покренато обвинителен акт против некој од идните министри.

Извор: Нова Македонија

Би те интересирало и

Греењето на дрва најисплатливо, на струја еколошки најприфатливо

Греењето со огревни дрва се уште е економски најисплатливо во Македонија, а греењето со електрична ...

Нивото на Вардар кај Јегуновце четири пати пониско

Четири пати пониско од просекот за јануари е нивото на реката Вардар кај Јегуновце, покажува ...