Таравари-Не чувствувам одговорност за здравствените политики водени изминатите десет години – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Таравари-Не чувствувам одговорност за здравствените политики водени изминатите десет години

Министерот во оставка Арбен Тараври не чувствува одговорност за сите оние случувања во здравството по неговото заминување од Министерството.Смета дека оставил  тим кој веќе ги започна реформите и кои што позитивно беа оценети и прифатени во јавноста.

Целиот текст можете да го прочитате на mms.mk

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...