Татко во Србија ги избоде своите бебиња, близначиња стари 40 дена – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Татко во Србија ги избоде своите бебиња, близначиња стари 40 дена

Близначиња на возраст од четириесет дена вчера се избодени во Штрбац, Србија, а полицијата се сомнева дека тоа го направил нивниот татко.

Едното бебе починало, додека другото е префрлено во Клиничкиот центар во Ниш – пренесува агенцијата Макфакс.

Управникот на хируршкото одделение во Грачаница, за РТС вели дека се работи за близнаци од машки пол, стари 40 дена. Според него,м едното бебе било довезено мртво, додека другото во тешка состојба било веднаш префрлено во Ниш.

Здравствената состојба на ранетото бебе е стабилизирана и тоа е надвор од животна опасност – додава лекарот.

Би те интересирало и

Маж фрли граната врз американската амбасада во Подгорица, по што се разнесе

Маж фрли рачна граната во зградата на американската амбасада во Подгорица, Црна Гора, пред да ...

Умерен земјотрес на грчкиот остров Алонисос

Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтеровата скала бил регистриран на грчкиот остров Алонисос ...