Телма: Дедото на малата Тамара пукаше во Тодоров – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Телма: Дедото на малата Тамара пукаше во Тодоров

Пред министерството за здравство имало обид за обид за убиство врз поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров. Според првичните информации, Тодоров на влегување на скалите се поздравувал со снимателите кои чекале да влезат внатре и тогаш напаѓачот извадил пиштол и пукал директно во него. Успеал да испука три куршуми, но Тодоров не е погоден. Веднаш е интервенирано од обезбедувањето на министерството за здравство кое го оневозможило напаѓачот. Лицето е приведено и е на распит во полициската станица Беко.

Според првичните неофицијални информации, напаѓачот е дедото на малата Тамара од Велес, која почина чекајќи Фондот да и’ одобри средства за операција во странство.

 

Извор: Телевизија Телма

Би те интересирало и

Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде беа повредени двајца војници

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде ...

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...