Телма: Дедото на малата Тамара пукаше во Тодоров

Пред министерството за здравство имало обид за обид за убиство врз поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров. Според првичните информации, Тодоров на влегување на скалите се поздравувал со снимателите кои чекале да влезат внатре и тогаш напаѓачот извадил пиштол и пукал директно во него. Успеал да испука три куршуми, но Тодоров не е погоден. Веднаш е интервенирано од обезбедувањето на министерството за здравство кое го оневозможило напаѓачот. Лицето е приведено и е на распит во полициската станица Беко.

Според првичните неофицијални информации, напаѓачот е дедото на малата Тамара од Велес, која почина чекајќи Фондот да и’ одобри средства за операција во странство.

 

Извор: Телевизија Телма

Додади коментар

Би те интересирало и

Земјотрес почувствуван во Охрид, Струга и Ресен

Земјотрес со магнитуда од 2,8 степени сопред Рихтер и интензитет од III до IV степени ...

Кумановец тешко повреден во сообраќајна незгода

Сообраќајна незгода се случила вчера попладне во Скопје, пред главен влез на затвор „Идризово“. До незгодата ...

Close