Темс го напушти МЗТ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Темс го напушти МЗТ

Американецот Ксавиер Темс и кошаркарскиот шампион на Македонија МЗТ Скопје Аеродром спогодбено ја раскинаа соработката.

Темс имаше уште една година од договорот кој го потпиша минатата сезона, но желбата на Американецот била да го напушти тимот.

Откако Управата на МЗТ не успеала да го убеди Темс да остане во Скопје, Американецот ја уплатил цената на обесштетувањето на сметката на клубот и стана слободен играч.

Темс кариерата ќе ја продолжи во Израел во екипата на Бнеи Херцлиа.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Ноќ на Дражен Петровиќ во Бруклин

Кошаркарите на Бруклин Нетс изминатата ноќ го победија Чикаго, а пред почетокот на дуелот во ...

Македонските кошаркари убедливи против Словачка

Македонската кошаркарска репрезентација ја совлада Словачка со 87-74 во СЦ „Јане Сандански“ за трета победа ...